Psychoterapeutické poradenství

I když jsou si někteří lidé v určitých aspektech podobní, či mají podobné problémy, každý z nás je jedinečný, a to je nutné respektovat. Základním kamenem naší spolupráce bude respekt a vnímavost k Vám a Vaší životní situaci. Pozorně, a bez hodnocení, budeme společně pátrat po cestách a možnostech naplnění cílů, které si stanovíme.

 

Ve své praxi vycházím hlavně z principů Gestalt terapie

Důraz na dění v přítomnosti

Často jsme zahledění do budoucnosti a čekáme až to "něco" přijde. Jindy setrváváme v minulosti u "něčeho" co se již dávno stalo. To co tvoří náš život, budoucnost i minulost, jsou naše rozhodnutí a činy v přítomnosti.

Důraz na prožitek

Pochopení i změnu čerpáme z prožitku, říkáme tomu zkušenost. Má smysl jít za zkušenostmi, které nemáme a mohou nás posunou žádaným směrem. Jindy stačí zastavení, abychom zjistili, že vše potřebné pro řešení problému či spokojenější život už máme, jen jsme to ještě nezačali využívat.

 

 

Formy spolupráce

Poradenství

Poradenství je způsob práce, kdy si klient v problémové situaci přichází pro radu a návod, jak danou situaci řešit.  Výhoda takového postupu spočívá v relativní rychlosti a jednoduchosti pro klienta a je pravdou, že na určité typické problémové situace mohou často zabrat obecnější postupy řešení. Nevýhodou takového způsobu práce je nižší míra přesnosti navrženého řešení. I dobře míněné rady se mohou někdy ukázat jako neúčinné.

Psychoterapie

Psychoterapie je způsob práce s klientem, kde v popředí stojí konkrétní problémy či potřeby klienta a jeho individuální možnosti řešení. Tímto způsobem s pomocí terapeuta vznikají řešení, která jsou šita klientovi na míru. Psychoterapeutická práce s klientem je vedena maximálně citlivě ke klientovým potřebám a s ohledem na bezpečí a soukromí klienta. To umožňuje otevírat témata a myšlenky, která se jinak obtížně sdílí.

Hypnoterapie

Technika umožňující užší kontakt s vaším podvědomím. Podobá se bdělému spánku, ve kterém nelze udělat nic proti své vůli, ztratit kontrolu, činit a říkat nic, co bychom za běžných okolností nechtěli. Většina lidí popisuje svoji zkušenost s hypnózou jako příjemnou relaxaci a odpočinek, po kterém jsou plni energie, snadněji se zbavují svých obtíží a lépe dosahují svých cílů.

Krizová intervence

Krizová intervence je specializovaná psychologická pomoc v situaci aktuální krize zaměřená na rychlou stabilizaci situace, zvládnutí akutních emocí. Po odklonění či pozastavení nejaktuálnějších problémů následné postupné účinné, systematické řešení jednotlivých částí problémové situace.

Psycholog Mgr. Jan Pavlišta

Mnohé situace v životě jsme schopni zvládnout samostatně. S odbornou pomocí se žádoucích změn a řešení dosahuje snáze. Pokud takovou pomoc hledáte, jsou tyto stránky určeny právě Vám.

Působnost:

  • Ústí nad Labem (Děčín, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Most)
Jan Pavlišta - ZnamyLekar.cz

Najdete nás

Adresa: Beethovenova 424/34
Ústí nad Labem - Klíše 
Tel: +420 776 081 572
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.